Çelik Fiyatı – Dünya Çelik Fiyatı

Çelik Fiyatı – Dünya Çelik Fiyatı
Çelik Fiyatı – Dünya Çelik Fiyatı

Yükseliş Çelik Fiyatı inşaat sektörünün tek sorunu değil. Bakır on yıldan fazla bir sürenin en yüksek seviyesinde ve ABD’de odun fiyatları neredeyse iki katına çıktı Fiyatlardaki artış aynı zamanda son on yılda önemli ölçüde artan navlun maliyetlerinden de kaynaklanıyor. Geçen yılın ikinci yarısında, küresel bir salgın birçok çelik fabrikasını kapatmaya zorladı ve arz sıkıntısı yarattı. Bu durumun etkisinin 2020 yılının ikinci yarısında hissedilmesi bekleniyor.

Piyasadaki arz ve talep güçleri piyasayı belirler. Çelik Fiyatı. Ancak bu bilgilere ulaşmak ve analiz etmek zordur. Bu nedenle CRU, CRU Endeksini geliştirdi. Haftalık olarak işlem verilerini toplamak için denetlenmiş üreticiler, servis merkezleri ve diğer çelik üreticileriyle ortak çalışır. Ardından, fiili işlemlere dayalı olarak hacim ağırlıklı bir çelik fiyatı geliştirir. Fiyatlar haftada bir güncellenerek mevcut piyasanın daha doğru bir şekilde değerlendirilmesi sağlanır. Çelik Fiyatı.

Çelik Fiyatı

Pound Başına Çelik Fiyatı

Çelik fiyatlarındaki artış pazarda büyük bir kıtlığa neden oldu. Bu kıtlık, çelik fiyatlarında önemli bir artışa neden oldu. Bu yılın sonuna kadar, Çelik Fiyatı Nisan veya Haziran 2021’e göre yaklaşık %30 daha yüksek olması bekleniyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde çelik fiyatları tarihi seviyelere dönebilir. Bu nedenle malzemeleri önceden satın almak ve paradan tasarruf etmek önemlidir. Peki, çeliğin maliyetini nasıl hesaplarsınız?

bu Çelik Fiyatı hammadde maliyeti, nakliye maliyetleri ve diğer faktörler tarafından belirlenir. bu Çelik Fiyatı küresel talep ve arzdan etkilenir. bu Çelik Fiyatı ekonomik iklimden de etkileniyor, bu nedenle durumu yakından izlemek çok önemli. Emtia Araştırma Birimi (CRU) 1969 yılında, başlangıçta bir bakır araştırma şirketi olarak kuruldu. CRU’nun başarısıyla, uluslararası alanda tanınan bir PRA olmak için kapsamlarını genişlettiler.

izlemek; https://www.youtube.com/watch?v=5p6A8kJV9Sg

Sıcak Haddelenmiş Çelik Fiyatları

iken Çelik Fiyatı piyasa tarafından belirlenir, talep sınırlı olduğu için gelecekteki fiyatı tahmin etmek mümkün değildir. Bu, özellikle sıcak haddelenmiş çelik piyasasında fiyatların yüksek olmasına neden oluyor. Neyse ki, Çelik Fiyatı artmaya devam etmiştir. Şimdi 2008’deki zirvesini aştı ve şu anda ton başına yaklaşık 1.800$’da bulunuyor. Bu bir tesadüf değil: Çeliğin yüksek maliyetine rağmen çelik endüstrisinde üretim eksikliği var.

bu Çelik Fiyatı birçok faktör tarafından belirlenir. Hammadde maliyeti, nakliye maliyetleri ve işçilik maliyetinin tümü üretim sürecini etkiler. Çelik Fiyatı. Bu nedenle, bilinçli kararlar verebilmek için çelik fiyatlarının nasıl hesaplandığını anlamak önemlidir. Hammadde arzı metalin fiyatının belirlenmesinde önemli bir faktör iken, metale olan talep Çelik da önemli bir faktördür. Arz düşükse, hammadde fiyatı artacaktır.


Source link

error: Contenido protegido.