Çatı Kaplama Teneke Levha – Dünya Çelik Fiyatı

Çatı Kaplama Teneke Levha – Dünya Çelik FiyatıÇatı Kaplama Teneke Levha – Dünya Çelik Fiyatı" decoding="async" />
Çatı Kaplama Teneke Levha – Dünya Çelik FiyatıÇatı Kaplama Teneke Levha – Dünya Çelik Fiyatı" decoding="async" loading="lazy" />

Çatı Teneke Levha 20. yüzyılın ilk yıllarında popüler bir malzemeydi. Bakırın aksine, kalay levha çok az bakım gerektirir. Bakırın patinasına benzemek için yeşil veya kırmızıya boyanabilir. Teneke çatının eski formuna terne levhası deniyordu. Bu malzeme, paslanmaya karşı dayanıklı ve mat görünmesi için bir alaşıma batırılmış demirdi. Bu farklılıklara rağmen, bu iki materyal genellikle tarihi belgelerde karıştırılmaktadır.

N. & G. Taylor Company, “Eski Tarz” tarzında teneke levhaların reklamını yaptı. Reklamlarda, çıkrık ve şöminede yemek pişirmek için kullanılan su ısıtıcısı bulunan eski moda bir mutfak gösteriliyordu. Yakınlarda bir çakmaklı tüfek ve şamdan vardı ve beyaz saçlı bir büyükbaba bir ağaçtan torununu izliyordu. Başvuranlara ücretsiz kitap gönderildi. Teneke levha Philadelphia’da bulunan şirket tarafından yapıldı.

Çatı Kaplama Teneke Levha – Dünya Çelik Fiyatı

Teneke Levha Çelik

1892’de bir grup teneke üreticisi, Kalaylı Levha Üreticileri Derneği’ni kurdu. Amerikan Estetik Derneği ile aynı gün kurulan TPMA, teneke için standardı oluşturdu. Dernek, teneke işlerin bir listesine sahipti ve birkaç teneke çatı projesi üretti. On dokuzuncu yüzyılda, ilk teneke levha Pennsylvania’da üretildi.

Teneke levha, terne olarak da bilinir. 50/50 kalay ve çinko karışımından yapılmıştır ve 439 ve 316L paslanmaz çelik olarak mevcuttur. Üstün korozyon direncine sahiptir ve lehimlenmesi çok daha kolaydır. Aynı zamanda daha dövülebilir ve elementlere kısa bir süre maruz kaldıktan sonra zarif bir gri patine cilası var. Bu malzeme, bir zamanlar “Ye Old Style” redipped kurşunun tek üreticisiydi. Çatı Teneke Levha.

Kalay Kaplama Spesifikasyonu

N. & G. Taylor Company, reklamlarını Çatı Teneke Levha çıkrıklı eski tarz bir mutfak, şöminede su ısıtıcısı ve torununu izleyen beyaz saçlı bir dede ile. İlan, şirket için bir başvuru formu ve teneke kutular hakkında bir kitap içeriyordu. Teneke satın almakla ilgileniyorsanız, firma ile iletişime geçerek ücretsiz numune alabilirsiniz.

Kalaylı Levha Üreticileri Derneği, 1892’de teneke işleri listeledi. O zamandan beri, TPMA teneke yapılan işlerin bir listesini derledi. 1905 yılında dernek Philadelphia’da kuruldu. Daha sonra, “Ye Old Style” redipped kurşunlu çatı tenekesinin tek üreticisi oldu. Teneke levhalar çatılar, duvarlar ve pencereler için kullanılır.

Teneke levha, kristalleşmeden önce altı farklı işlemden geçer. Teneke levhalar, kalaya daldırılmadan önce fazla kalayı çıkarmak için fırçalanır. Ardından, içinde kalay ve su bulunan bir güveçten geçerler. Daha sonra, düşük sıcaklıkta donyağı içeren soğuk bir tencereye yerleştirilirler. Sonra Çatı Teneke Levha fazla kalayı uzaklaştırmak için kurutulmadan önce yıkanır.

Error: Inhalt geschützt.